VOODIPESU HOOLDUSE KOLM SUURIMAT VIGA

Luues oma puhkeoaasi, otsime kehasõbralikku ja kauakestvat voodipesu, mis sobib värvi poolest interjööriga, ja kui oleme leidnud endale sobivaima, loodame, et see teenib ja rõõmustab meid pikka aega. Selleks, et see nii ka oleks, räägime teile üksikasjalikult voodipesu hoolduse levinumatest vigadest, mis lühendavad isegi kõige kvaliteetsema kanga pikaealisust, ja lükkame ümber mõned eksiarvamused.

1. "Selleks, et vältida bakterite kogunemist voodipesusse, pesen seda kõrgel temperatuuril." See on üks suuremaid voodipesukomplektide hooldusvigu, mis lühendab kanga pikaealisust. Looduslikud kiud on pretensioonikad, kipuvad kokku tõmbuma või värvi kaotama, seega:

  • Voodipesu kokkutõmbumise eest kaitsmiseks järgige etiketil näidatud pesemistemperatuuri, vastasel juhul kahjustate kangast juba pärast esimest pesemist. Et tagada voodipesu steriilsus, valige TRIIKRAUD. Kui triigite voodipesu pärast pesemist, saate olla täiesti kindlad, et kõik soovimatud mikroorganismid (nt pärast haigust) hävivad.
  • Et värvid säiliksid erksad, valige pesuvahendeid väga hoolikalt. Neis ei tohiks olla valgendavaid koostisosasid, mis pesemise ajal võiksid pleegitada kangast.
  • Pärast mitut pesemist muutub puuvillane voodipesu teinekord tupsuliseks. Kuna puuvillakangas (puldan, satään, Egiptuse puuvill) valmistatakse puuvillaõitest saadavast niidist, on aja möödudes tupsuliseks minek loomulik protsess. Kuid võite seda veidi kauem vältida, kui pesete voodipesu pahempidi. Sel moel kaitsete kangast hõõrdumise eest teiste karedamate kangaste vastu, mis võiksid kahjustada puuvilla pealispinda.

2. "Selleks, et voodipesu saaks pesumasinast kätte võimalikult kuivana, seadistan kõrgema kuivatamise temperatuuri / suuremad tsentrifuugipöörded."  See levinud viga ongi naturaalsest kiust voodipesu suurim vaenlane. Veelgi kurvem on see, et tootjad märgivad tooteid vaid standardmärkidega, kuid ei too välja täpsemat teavet voodipesu hoolduse kohta.

See kehtib nii pesukuivatitele kui ka pesumasina kuivatamise ning tsentrifuugimise funktsioonile. Millised pöörded valite teie, kui pesete tekstiili? Ütlen teile saladuskatte all, et mida suuremad on pöörded, seda rohkem kahjustate riiete ja kodutekstiili (praegusel juhul voodipesu) kangast. Aga miks? Seetõttu, et kui kuivatamisel on liiga suured pöörded, keerutatakse kangast väga tugevalt ja see võetakse masinast välja üsna kuivana, kuid sageli ka kõvasti kokku tõmmanuna. Tsentrifuugimise ajal väänatakse kangast väga tugevalt ja seetõttu on pärast sellist pesu voodipesu sageli nii kokku tõmbunud, et seda ei saa tekile hästi ümber pannagi. Kui järgite tootja märgistusi ja meie soovitusi, nii ei juhtu. Seega valige pesumasinas mitte rohkem kui 500/600 pööret minutis. Pigem võtke voodipesu pesumasinast välja veidi niiskena ja laske sellel kuivada loomulikul teel, siis saate oma ostu üle palju kauem rõõmu tunda.

3. „Mida kallima voodipesu ostan, seda kauem seda kasutan“. Osaliselt on see õige. Mida naturaalsemast kiust on kangas, seda kallim see on ja seda parema kvaliteediga on tooraine, ümbertöötlus, kude ja tootmine. Kahjuks loodetakse, et mida kallim on toode, seda kauem ta teenib, olenemata selle hooldusest. Kõik on vastupidi. Kallim tooraine vajab sageli hoolikamat hooldust, et meid kaua teenida. Seetõttu kui ostate tooteid, mis on valmistatud siidist, bambusest, Mako või Premium satiinist, tencelist või Egiptuse puuvillast, kandke hoolt nende kvaliteetse hoolduse eest ja pöörake tähelepanu tootjate soovitustele.

Kui järgite nii tootjate kui ka meie hooldussoovitusi, on kvaliteetse toote rikkumise tõenäosus väga väike ning toode teenib ja kaunistab teie magamistuba ning rõõmustab teid laitmatu kvaliteedi ja rikkalike värvidega pikki aastaid!